א גרויסע מציאה

טוב, הפוסט הקודם היה עוד שארית אחרונה של מרירות שהיה עליי לפרוק, וכעת לא אכביר במילים (ברור שאכביר, על מי אני עובדת?) ואבשר לשלושת קוראיי כי מצאתי דירה!

בשבוע של ייאוש כבד במיוחד על רקע כמה דחיות כואבות בתחום הדיור, הגעתי לדירת יחיד נחמדה במרכז תל אביב לפגישה עם הדיירת העוזבת. המו"מ על הדירה התנהל בערך כך:

– היא: היי, אני הדיירת העוזבת.
– אני: היי :-))*. אז בעצם את זו שמחליטה את מי מהמועמדים לשלוח לחתום עם בעלי הדירה?
– היא: כן, אני מחליטה. או.קיי, אז כאן זה המטבח… אממ, לאן נעלמת?
– אני (על הרצפה, לרגליה, שפתיי נושקות לקצה נעלי הבית שלה): 'בקשה 'בקשה תני לי את הדירה! אני מחפשת כבר חודשים, אני לא יכולה לשאת את זה יותר, זה הורס לי את הבריאות, הדירה שלך מגניבה, מה אני צריכה לעשות כדי לקבל אותה?? את רוצה כסף – קחי!! יש לי פה שטר של 100, רגע, הנה, בתא הקטן יש עוד איזה 40 שקל במטבעות, יש לי מינוי לעוד חצי שנה במכון כושר, קחי גם אותו!! את רוצה מסאז'? יש לי ידיים טובות… טוב, אם לא תיתני לי את הדירה הזאת אני פשוט גומרת את הסיפור, זהו, אני נוסעת עכשיו לעזריאלי לקפוץ מהמגדל המשולש, מוניייית!

שלושה ימים ודם, יזע ודמעות רבות מאוחר יותר, והנה אני בסלון ביתה המפואר של בעלת הדירה שלי ברגע המאושר של חתימת חוזה השכירות. המו"מ על החוזה התנהל בערך כך:

– היא: היי, אני בעלת הדירה.
– אני: היי :-)).
– היא: או.קיי, בעיקרון החוזה מאוד סטנדרטי, אין הפתעות, אנחנו נבקש כמובן מראש שכ"ד של חצי השנה הראשונה במזומן בשטרות לא מסומנים עד מחר בבוקר, ואת השאר בצ'קים דחויים ל-1 בכל חודש לפי שער הדולר היציג או לפי שער של 5.8 שקל, הגבוה מביניהם, וכן שטר ביטחון בסך 75 אלף דולר, ערבות בנקאית באותו הסכום, חתימת 7 ערֵבים שאינם קרובי משפחה ו/או בני זוג ו/א[אלוהים אדירים, אני מקווה שלא רואים עליי שאני לא דוברת עורך-דינית שוטפת]דינת ישראל ב-15 השנים האחרונות, צילום של 24 תלושי משכורת אחרונים, תעודת יושר מהמשטרה, בדיקת פוליגרף תקפה וכן השתתפות בסך 3,500 שקל בשכר טרחת עורך הדין שע[אהההההההה!]את החוזה. כמו כן שימי לב במיוחד לסעיף 17.3.3 א' סעיף קטן 8 הקובע כי בדירה אסור לגדל בעלי חיים לרבות דגים, וכן לסעיפים הקובעים כי אין להתקלח בין 21:30 ל-07:00 בבוקר כי המים משותפים לדירות אחרות בבניין, אין להכניס לדירה אנשים שאינם השוכר לרבות בני משפחה וחב[אני אנסה לנגב את הזיעה ממצחי בלי שהיא תרגיש]סכמתם בכתב של בעלי הדירה ובהודעה של 7 ימים מראש על כל אורח, וכן אסור להשמין בשיעור של יותר מ-5 ק"ג בשנה ללא הסכמתם בכתב של בעלי הדירה מחשש לקריסת תשתיות הדירה.
– אני: :-)).
– היא: את רוצה אולי מים? את קצת חיוורת. יש משהו בחוזה שלא נראה לך?
– אני: לא לא, הכול מצוין! :-)) אין שום בעיה, אני בסדר גמור, אני ממש רוצה את הדירה! :-)) אני ללא ספק לוקחת אותה, איפה חותמים? :-))

נו, העיקר שמצאתי. תודה למי שעזר לי לחפש, לחבריי שסבלו את רטינותיי ולשלושת קוראיי. אמשיך לעדכן. יהיו קטעים, תישארו.


* :-)) מייצג את החיוך הקצת מאולץ השמור עמי לעתות מבוכה ומצוקה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים