ריח מנטה

A.P.M

– – עדכון חם – –
פסח כבר חלף, אבל כואב לי הלב למנוע מששת קוראיי את הידיעה על מקרה משעשע/מעורר פלצות שאירע לאבא שלי בסופרמרקט במהלך החג, ואשר הובא לידיעתי רק אמש.

הרקע למקרה הוא חיבתו הגדולה של אבא לסוכריות מנטוס – סוג של התמכרות שהיא אשר הובילה אותו לפרוץ את הטאבו על מכירת חמץ בסופרמרקט הקרוב לביתו שבחולון. עת הגיע אבא בחול המועד לסופרמרקט כדי להצטייד בחבילות מנטוס טריות, התאכזב לגלות שהן משום מה נמצאו בלתי כשרות לפסח, ולכן הגלו אותן שלטונות הסופרמרקט אל מעבר לפרוכת הניילון המסתירה את החמץ בחנות. הרהר אבא רגע או שניים, והחליט שרגשותיו של אף יהודי לא ייפגעו אם הוא יזיז קמעה את המנטוס כמה סנטימטרים הצדה, אל האזור המותר, ומשם ייקח אותם לתשלום בקופה.

אלא שכאשר הושיט לקופאית את גליל הסוכריות והיא העבירה עליו את קורא הברקוד, נדלקה לפתע נורה מעל הקופה ונשמע צליל אזעקה. דמיינו לרגע סצינות מסרטים שבהם נבחר אדם ל"קונה המיליון" בסופרמרקט – משהו כזה. פניה של הקופאית החווירו; "זה חמץ!", הצטווחה, נטלה בקצות אצבעותיה את מנטוס המריבה ושמטה אותו בסלידה אל ארגז שהיה לידה – כנראה מקום מנוחתם האחרונה של מזונות אסורים נוספים שנלכדו בניסיון בריחה אל החופש בזמן חג החירות.

ואבא? הוא כבר דימה לשמוע מכונית עוצרת בחריקת בלמים מחוץ לדלתות הסופרמרקט, וממנה פורצים טיפוסים מזוקנים בשטריימל, אוזקים אותו וגוררים אותו למשפט שדה קצר שבסיומו יילקח אל שערי חולון וייסקל באבנים על ידי ההמון; לשמחתו, זה לא קרה. אשר על כן, יצא את הסופרמרקט, שם פעמיו אל הפיצוצייה הקרובה ורכש כמות כפולה ומכופלת של מנטוס.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים